Profil zawodowy

Od 2000 roku zawodowo pilotuje grupy turystyczne, z którymi dotarł do ponad 120 krajów świata. Przygodę w turystyce rozpoczął jako opiekun młodzieży w USA,  rezydent w Hiszpanii, na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji i Maroko, spędzając za granicą ponad 5 lat. Następnie prowadził grupy trampingowe i wyjazdy egzotyczne dla turystów indywidualnych. Od roku 2005 coraz częściej gośćmi na jego wyjazdach stawali się pracownicy korporacji. W najbardziej aktywnych latach pracy pilockiej spędzał ponad 300 dni w roku z grupami na wyjazdach zagranicznych na całym świecie. W swojej karierze poprowadził ponad czterysta grup, dla ponad 20 biur podróży i ponad 70 klientów korporacyjnych.

Dziś specjalizuje się w grupach indywidualnych VIP oraz wyjazdach incentive. Jest zapraszany do współpracy przy najbardziej prestiżowych eventach na rynku i praktycznie nie ma branży dla której nie prowadziłby wyjazdów.

Choć ukończył Filologię Romańską i Instytut Tłumaczeń na Uniwersytecie Łódzkim, Instytut Stosunków Międzynarodowych w Strasbourgu, a także MBA na Uniwersytecie Łódzkim/ University of Maryland, nie ma jednego regionu do którego jeździłby szczególnie chętnie. Swoje pasje wiąże z miejscami rozrzuconymi po całej planecie, w których elastycznie dostosowuje się do każdej kultury i charakteru wyjazdu.

Posługuje się na poziomie profesjonalnym francuskim, angielskim oraz hiszpańskim, a także na poziomie średniozaawansowanym językiem arabskim i włoskim.

Dzięki znajomości języków oraz obyciu w różnych kulturach niezwykle szybko adaptuje się do nowego otoczenia. W krajach arabskich wykorzystuje swoje doświadczenia lat spędzonych na rezydenturze w Maroko i szkole językowej w Syrii. W krajach latynoskich drzwi relacji otwiera hiszpański i umiejętność tańczenia salsy; w Afryce zamiłowanie do gry na bębnach, a w Azji wielka pasja buddyzmem i hinduizmem.

Z uczestnikami wyjazdów dzieli się głęboką wiedzą z książek, ale także prawie 20 letnim bagażem doświadczeń podróżniczych. Zamiłowanie do kuchni świata i naturalnych produktów wykorzystuje prowadząc sklep internetowy estantal.eu , w którym udostępnia klientom najwyższej jakości produkty spożywcze i kosmetyki, które w oparciu o prywatne relacje sprowadza z najodleglejszych zakątków świata.

Zawsze aktywny sportowo. Jako młodości zawodnik pierwszoligowej drużyny piłki wodnej – Anilany, przy okazji kilkukrotny mistrz Polski oraz były reprezentant Polski w tej dyscyplinie, instruktor narciarstwa. Dziś zafascynowany alpinizmem i wspinaczką zdobywa kolejne szczyty w krajach do których akurat przywieje go przygoda. W ostatnich latach wspinał się między innymi na Kazbeg, Tubkal, Triglav, Matterhorn, Ararat, Aconcagua.